Grawer na szkle

Grawerowanie szkła

Grawerowanie szkła. Podczas grawerowania materiałów przezroczystych, takich jak pleksi PMMA czy szkło, wiązka lasera nagrzewa miejscowo materiał do takiej temperatury, że  na materiale tworzą się nieprzezroczysty, matowe punkty tworzące obraz.

Do usługowego znakowania szkła korzystamy z dwóch technik grawerowania. Mechanicznego do którego używamy maszyny CNC z diamentowym narzędziem oraz laserowego.

Grawer na szkle to rodzaj zdobienia laserem lub diamentem. Grawerowanie szkła polega na płytkim grawerowaniu powierzchni szklanego przedmiotu, zamontowanego w obracającym szkło obrotowym uchwycie. Zwykle grawerowana powierzchnia szkła jest „matowa”, dzięki czemu widoczna jest dekoracja.

Jak przygotować projekt do grawerowania na szkle?

Jeżeli to możliwe, proszę przygotować projekt w pliku wektorowym. Plik wektorowy proszę zapisać w formacie corela, eps’a albo pdf’a.

Zadzwoń albo napisz!

Zapytaj ile będzie kosztowało grawerowani Twoich szklanych produktów, prezentów

Grawer na szkle na okrągło

Grawerowanie szklanek na okrągło dookoła

Ozdobne grawerowanie szklanek na okrągło dookoła

Czy można grawerować laserem na szkle?
Tak, laserem grawerujemy na szklanych przedmiotach dokładnie w miejscu, w którym zaprojektujemy w oprogramowaniu Corel, dlatego wiązka lasera trafia dokładnie w punkt, który zaprogramujemy.
Na jakich szklanych produktach możecie grawerować?
Laserem możemy znakować płaskie szkło oraz na okrągło kubki, kieliszki do wina, butelki szampana, szklanki, kryształy, kufle do piwa.

Znakowanie szkła laserem

Nasz systemy laserowy CO₂ nadaje się do grawerowania lub znakowania tafli szklanych, ponieważ  grawerowanie laserowe daje możliwość wykonania nieskomplikowanego, ale dokładnego, a w szczególności trwałego oznaczenia bez zmiany właściwości szkła. Podczas grawerowania powierzchnia tafli szkła ulega zarysowaniu, dlatego uzyskuje matowy efekt. W ten sposób z wysoką precyzją lasera CO2 możliwe jest grawerowanie ornamentów, liternictwa, logo, obrazów na szklanych panelach.
W przypadku znakowania szkła energia wiązki lasera CO2 rozgrzewa powierzchnię punktowo, dlatego powoduje mikropęknięcia. Mikropęknięcia załamują światło, tworząc jasny, matowy wygląd w miejscu znakowania. Wiązka laserowa przyciemnia ceramikę, tworząc na powierzchni ostro zarysowany punkt.

Grawerowanie laserowe szkła i ceramiki

Energia wiązki lasera CO2 nagrzewa punktowo szklane i ceramiczne przedmioty, dlatego powoduje powstawanie mikropęknięć na powierzchni szkła. Wielokrotne przesuwanie się wiązki laserowej, linia obok linii, powoduje powiększanie się mikropęknięć, dlatego po wielu przejściach wiązki laserowej nad powierzchnią grawerowanego szklanego przedmiotu, powstaje zmatowiony wzór, który wcześniej zaprogramowaliśmy w Corelu. Aby uzyskać oczekiwany efekt na szkle i nie spowodować pęknięcia od wysokiej temperatury, wiązka lasera musi przejść wiele razy linia obok linii.

Grawerowanie kieliszków

Zadzwoń albo napisz!

Zapytaj ile będzie kosztowało grawerowanie na Twoich kieliszkach

Grawerowanie kufli

Zadzwoń albo napisz!

Zapytaj ile będzie kosztowało grawerowanie na Twoich kuflach

Grawerowanie na butelkach
grawer butelek

Zadzwoń albo napisz!

Zapytaj ile będzie kosztowało grawerowanie na Twoich butelkach, prezentach

Grawerowanie corianu

Zadzwoń albo napisz!

Zapytaj ile będzie kosztowało grawerowanie Twoich produktów, prezentów z corianu